
Короткий опис обладнання "Сололіфт"
Нова серія Sololift 2 розвиває первісну ідею перекачування стоків, але має і додаткові функції. Насосні станції відкачують господарсько-побутові води на висоту до 8 метрів і переміщають на відстань до 100 метрів.
До складу серії входять п'ять компактних насосних пристрої, що мають різноцільового модифікації. Насосні пристрої призначені для транспортування стоків, що мають різну температуру і ступінь забрудненості.
Три моделі призначені для відкачування каналізації з туалетних кімнат та інших приладів сантехніки. Це моделі Sololift 2 WC-1, Sololift 2 WC-3, Sololift 2 CWC-3. Дві станції служать тільки для відводу стічних вод від сантехнічних приладів, вони не призначені для перекачування фекальних вод. Це установки Sololift 2 D-2 і Sololift 2 C-3.
Розглянемо особливості кожної станції. Найпростішим пристроєм володіє Sololift 2 WC-1. Насосна станція служить тільки для відводу каналізації, має один вхідний патрубок для підключення унітазу. Може монтуватися прямо на вихід унітазу з горизонтальним зливом. Експлуатується при максимальній температурі фекальних вод до 50 градусів. Напір до 8,5 метрів при продуктивності насоса до 149 літрів в хвилину.
Sololift 2 D-2 призначений для відведення стоків від трьох приладів: умивальника, душової кабінки і біде. Станція має вагу 4,3 кілограма і легко встановлюється під раковиною умивальника, або душем. Робочі параметри станції такі: натиск - до 5 метрів, максимальна продуктивність - 119 літрів в хвилину.
Насосна станція Sololift 2 C-3 відрізняється від інших моделей серії унікальною можливістю. Вона відводить забруднені стоки, температура яких сягає 75 градусів. Приблизно до півгодини станція може пропрацювати при температурі 90 градусів. Захоплюватися такою можливістю не варто. Підвищене навантаження на станцію може привести до швидкого зносу деталей або поломки.
Так як модель розрахована на відведення дуже нагрітих стоків, до неї можна підключати побутове обладнання, яке створює такі стоки. Це - машини для прання та миття посуду, а також душова кабінка, ванна, біде і умивальник. Пристрій має три приєднувальних входу для під'єднання сантехніки.
Так як станція повинна одноразово транспортувати великі обсяги стоків, її максимальна продуктивність - 204 літра в хвилину при найбільшому напорі 8,5 метрів. Унітаз до Sololift 2 C-3 приєднувати не можна.
Станція CWC-3 може відкачувати не тільки стічні води від умивальників, душових кабінок і біде, але й фекальні стоки. Але підключати до даної моделі сантехнічні прилади, що створюють гарячі стоки, заборонено категорично. Насос перекачує господарські води з температурою до 50 градусів.
Максимальна швидкість роботи пристрою досягає 137 літрів в хвилину, а створюваний напір може становити 8,5 метра. Дно насосної станції зроблено з великим закругленням, що зменшує можливість появи осаду.
Sololift 2 WC-3 може застосовуватися для тих же сантехнічних приладів, що і попередня модель: умивальники і біде, душові кабінки, а також туалетна кімната. Відрізняється від CWC-3 більшою пропускною здатністю - 149 літрів в хвилину. Напір 8,5 метрів. До даної моделі теж не можна приєднувати прилади з гарячими стоками - пральну і посудомийну машини. Температура середовища не повинна бути більше 50 градусів.
Для подрібнення дрібних предметів, які випадково опинилися в каналізації, станція комплектується спеціальним ріжучим пристроєм. Шестерня з міцної сталі здвоєним лезом відмінно подрібнює неметалеві включення.
Объем приемного бака подбирается в зависимости от объема регулярно отводимых сточных вод. Он не должен быть чересчур большим, потому что постоянно опорожняется по мере наполнения.
Де застосовуються станції Сололіфт ?
Спочатку компактні насосні станції проектувалися для створення автономної каналізації невеликих житлових будинків в місцях, де не було централізованого водовідведення. Тому спочатку потужність насосного обладнання була невеликою.
Ідея, що отримала втілення в компактній насосної станції полягала в з'єднанні робочого колеса насоса, електричного двигуна і приймального бака для стоків в одному герметичному корпусі. Це дозволило істотно зменшити розміри станції в порівнянні зі старими зразками, які мають внесений бак для збору господарських стоків. Тепер станцію можна встановлювати в будь-якому невеликому приміщенні.
Успіх перших моделей насосних станцій показав, що вони можуть ефективно застосовуватися і в невеликих підприємствах громадського харчування, а також громадських підприємствах іншого призначення. Перерахуємо коротко можливі сфери застосування компактних каналізаційних насосних станцій.
1. Окремо розташовані приватні житлові будинки. Це можуть бути як місця постійного проживання, так і заміські садиби, якими господарі користуються час від часу.
2. Невеликі кафе і бари. Для стабільної роботи барів і кафе вони повинні бути обладнані окремими санітарно-гігієнічної кімнатами. У відвідувачів повинна бути можливість справити фізіологічні потреби, а також привести себе в порядок - помити руки, почистити одяг і інше. Крім того, підприємства громадського харчування зобов'язані мати відповідне кухонне обладнання для миття посуду. Компактні насосні станції повністю забезпечують всі необхідні вимоги для барів та кафе.
3. Ресторани. Відрізняються від барів і кафе великим обсягом виробничих стоків. Крім того, в стоки з ресторанів потрапляє більша кількість різних жирів, що ускладнює роботу каналізаційної системи. 4. Перукарні. Основна проблема перукарень - велика кількість обстрижених волосся. Як не стараються уникнути попадання волосся в каналізацію, але повністю виключити це не можна. Компактні насосні станції мають унікальну здатність подрібнення волосся, що потрапили в систему водовідведення. Установка устаткування "Сололіфт" вбереже трубопровід зливу з перукарні від засмічення.
5. Невеликі майстерні та мийки. Не завжди виробничі приміщення розташовані в місцях з централізованою каналізацією, а для задоволення побутових потреб робочого персоналу необхідно створити комфортні умови. Цю проблему легко вирішити, встановивши на підприємстві насосну станцію відповідних параметрів.